O Fitosaunie

Czym są fitosauny?

Fitosauna – jest to niewielka  (objętość do 200 l) kabina w kształcie beczki, wykonana z ekologicznie czystego drewna sosny syberyjskiej. Podczas zabiegu w fitosaunie podawana jest para z dodatkiem wywaru z ziół. Dzięki szczególnej konstrukcji fitosauny, para cyrkuluje w jej wnętrzu, co w sposób pozytywny wpływa na efekt końcowy zabiegu. W odróżnieniu od zwykłej sauny, w fitosaunie nie stosuje się zbyt wysokich temperatur. Zazwyczaj para nie przekracza 45-50 ºC. To czyni fitosaunę bardziej bezpieczną dla układu sercowo-naczyniowego. I dlatego mogą z niej korzystać osoby, nie mogące korzystać z tradycyjnej sauny.

Fitosauna ogrzewana jest generatorem pary. Estetyczny, bardzo energooszczędny, zaledwie 1750 Watowy generator, z 3 litrowym pojemnikiem na wodę zapewnia 70 minut ciągłej pracy i zaopatrzenia w parę.

Połączenie pary z olejkami eterycznymi ziół leczniczych , w sposób pozytywny oddziałuje na organizm człowieka. 

W fitosaunie ciepło przenika w drewno i zaczyna je oddawać do wnętrza kabiny. Para nasyca się pożyteczną esencją zastosowanych mieszanek ziołowych. Przyjemny i pożyteczny aromat ziół odżywia skórę człowieka i jeszcze kilka godzin po procedurze wpływa pozytywnie na organizm. Po  zabiegu w fitosaunie nie zaleca się brania prysznica przez około 2 godziny. Wystarczy przetrzeć ciało ręcznikiem lub ubrać szlafrok. Obserwacje pokazują, że ciało nie pozostaje lepkie i posiada przyjemny zapach ziół.

Dobrodziejstwem fitosauny może cieszyć się każdy. Zarówno dzieci, jak i osoby starsze.
Dzisiaj z fitosaun korzystają już pacjenci w wielu krajach Europy, takich jak Holandia, Szwajcaria, Austria, Niemcy, Czechy, Belgia, Polska czy Ukraina.

Takiemu sukcesowi fitokabiny sprzyjają jej unikalne właściwości lecznicze, uznawane zarówno przez klientów salonów piękności, jak też pacjentów szukających sposobu na swoje dolegliwości czy schorzenia. Już pierwszy zabieg oczyszcza organizm, zarówno na poziomie ogólnym jak też komórkowym, usuwa stres, zmęczenie, rozluźnia mięśnie i jakby odgradza nas od zgiełku miasta aromatem drzewa i ziół. Po zabiegu dobrze jest odpocząć przez 15-20 minut, wypić filiżankę herbaty ziołowej lub poddać się masażowi z wykorzystaniem różnych olejków aromatycznych. Regularne zabiegi pomogą pozbyć się zanieczyszczenia organizmu, wielu chronicznych schorzeń, zwiększyć odporność i po prostu odpocząć od codziennych problemów.

Czym charakteryzują się nasze fitosauny?

Nasze fitosauny produkowane są w Polsce według starych bednarskich technologii, ze specjalnie dobranego ekologicznie czystego drewna limby – sosny górskiej.

Produkowane są one zgodnie ze standardami europejskimi i odpowiadają wszystkim normom oraz wymaganiom higienicznym. Cechą szczególną naszych fitokabin jest również ich hermetyczność, nie przepuszczają pary, tworzą optymalne warunki i nie zaburzają wymogów klimatycznych w pomieszczeniach. Nie wymagają one również podłączenia do systemów zaopatrzenia w wodę czy do kanalizacji.

Małe gabaryty fitosaun pozwalają na zainstalowanie ich w domach na przykład w łazience, sypialni lub innym pomieszczeniu. Podłącza się je do prądu jednofazowego za pomocą zwykłej wtyczki.

Nie oddziałują w sposób negatywny na ściany czy sufit. Wprost przeciwnie – fitosauna reguluje mikroklimat w pomieszczeniu, w którym stoi oraz w całym mieszkaniu. Regularne jej używanie powoduje, że w powietrzu czuć delikatny przyjemny zapach lasu. Elegancki wygląd, ekonomiczne i szybkie nagrzewanie (15-20 minut), łatwość korzystania czynią z fitosauny wspaniałe wyposażenie salonów urody, masażu, SPA, centrów medycznych, fitness-klubów czy kwater i gospodarstw agroturystycznych podnosząc ich konkurencyjność.