Mieszanki ziołowe

Mieszanki ziołowe do fitosaun

Wysoka temperatura panująca w fitosaunie sprzyja uwalnianiu olejków eterycznych zawartych w ziołach. Do pojemnika na zioła można włożyć bazylię, eukaliptus, lawendę, lippię, sosnę, rozmaryn, płatki róży, szałwię, tymianek, rumianek lub wiele innych ziół.

Oto wybrane przykłady różnych mieszanek ziół:

 • Zioła o właściwościach odprężających:
  chmiel, lipa, jaśmin, rumianek, kozłek lekarski, więzówka
 • Pobudzające:
  bazylia, mięta, bluszcz, mięta polej, eukaliptus, rozmaryn, fenkuł, sosna, lawenda, szałwia, lippia, tymianek, liść laurowy, wrotycz pospolity, melisa
 • Gojące:
  krwawnik pospolity, przywrotnik, mięta zielona, rojnik, nagietek, żywokost
 • Tonizujące:
  liść czarnej porzeczki, pokrzywa, mniszek lekarski, stokrotka

Wybór ziół jest bardzo duży.

Zioła lecznicze znajdują szerokie zastosowanie przy wielu dolegliwościach i chorobach. W Polsce zyskują coraz większą popularność. Kiedyś stosowały je nasze babcie jako leki na wiele codziennych bolączek. Dziś niektóre gatunki ziół mają duże znaczenie w medycynie i ziołolecznictwie.

Zabieg z wykorzystaniem ziół odgrywa ważną rolę zdrowotną. Wystarczy odpowiednio dobrać zioła. Najlepiej wybierać je po wcześniejszym uwzględnieniu wymagań, dolegliwości i problemów kosmetycznych skóry, a także biorąc pod uwagę własne samopoczucie i indywidualne preferencje.

Nabywając zioła w aptece czy gotowe mieszanki ziołowe w Internecie, nie powinno się mieć większych problemów z ich przyrządzeniem, ponieważ na opakowaniu znajdują się szczegółowe opisy, które mówią o sposobach i zasadach stosowania.