Działanie

Jak korzystać z fitosauny?

Fitosauna – to unikalna, pochodząca ze starożytnego Tybetu metoda, która ofiaruje Wam zdrowie, młodość i urodę.
Wygodne ułożenie ciała w fitosaunie osiągamy za pomocą regulowanej wysokości ławeczki. Fitobeczka jest tak przemyślana, że wystarczy po prostu do niej wejść i już od wewnątrz, siedząc wygodnie, manipulować drzwiczkami (otwierać lub zamykać). Pozostaje już tylko cieszyć się przyjemnym ciepłem, odczuciem lekkości i przypływem energii.

Po zabiegu w fitosaunie nie zaleca się brania prysznica przez około 2 godziny. Wystarczy przetrzeć ciało ręcznikiem lub ubrać szlafrok. Obserwacje pokazują, że ciało nie pozostaje lepkie i posiada przyjemny zapach ziół.

Jak korzystać z fitosauny:
1. Włożyć do pojemnika na zioła wybrany zestaw ziół.
2. Nalać do generatora pary odpowiednią ilość wody (najlepiej destylowanej, chlor powoduje czernienie drewna a kamień zawarty w zwykłej wodzie zmusza do wykonywania częstego odkamieniania systemu.
3. Włączyć zasilanie elektryczne.
4. Na termoregulatorze parogeneratora pokrętło ustawić na pozycję MAX.
5. Wyregulować wysokość ławeczki, dostosowując jej położenie do wzrostu.
6. Położyć na siedzeniu kawałek gazy, bądź pieluchy tetrowej (również pod nogi).
7. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury (40-45°C) pokrętło na termoregulatorze parogeneratora ustawić na pozycję po środku pomiędzy MIN., a MAX. i usiąść w kabinie.
8. Siedzimy i oddajemy się działaniu pary. Podstawowym kryterium długości przebywania w fitobeczce jest samopoczucie i zdolność do wytrzymywania gorąca bez szkody dla zdrowia. Jednakże maksymalny czas przebywania w fitobeczce nie powinien przekraczać 15 – 20 minut. Jeśli temperatura okaże się zbyt wysoka, można ją wyregulować za pomogą pokrętła na termoregulatorze parogeneratora.
9. Po zakończeniu zabiegu i wyjściu z fitosauny należy odpocząć przez 10-15 minut.
10.Po zakończonym odpoczynku ciało można nasmarować na początek olejkiem, a później balsamem ziołowym. Jeśli zaczniemy wcierać balsam bez wstępnego nasmarowania się olejkiem, to będzie on szybko gęstniał, zacznie lepić się do dłoni i będzie gorzej wchłaniany w skórę. Jeśli w danym momencie nie mamy olejku, to można natrzeć plecy tylko balsamem.
11. Po wtarciu balsamu należy jeszcze przez 15-20 minut zrelaksować się.
12. Całą procedurę można zakończyć filiżanką herbaty ziołowej lub poddać się masażowi z wykorzystaniem różnych olejków aromatycznych.

Emisja pary

wywar mieszanki ziołowej w celu rozszerzenia porów skóry i uaktywnienia procesów oczyszczenia organizmu

Zastosowanie ziół

przenikanie mieszanki ziołowej do organizmu

Eliminowanie toksyn

usuwanie z organizmu zanieczyszczeń i toksyn skumulowanych w naszym ciele